Pravidlá Americkej rulety Pravidlá Americkej rulety - Hlavným znakom americkej rulety, ktorý ju odlišuje od francúzskej a európskej je zdvojená nula.Tato skutočnosť prináša casine vyššiu výhodu a percento zisku.
Pravidlá Európskej rulety Pravidlá Európskej rulety - V európskej rulete sa hráč snaží predpovedať, v ktorom číslovanom okienku na cylindri gulička skončí. Táto ruleta jeobsahuje čísla 1 až 36 a číslo 0. Čísla na rulete majú buď červenú, alebo čiernu farbu a číslo "0" je zelené.

Francúzska ruleta obsahuje na hracom stole 36 čísel a jednu nulu. Oproti iným typom ruliet, má Francúzky ruleta inak značený a rozložený hrací stôl a ruleta samotná, je na opačnej strane, teda napravo. U French rulety je šanca na výhru vyššia, než u Americkej či Európske, a to vďaka tomu, že u stávok s pomerom 1:1 stratí hráč v prípade prehry iba polovicu vsadenej čiastky, ak padne gulička na nulu. Tento herný stav je nazývaný LA Partage.

Ako hrať Francúzsku ruletu
Vyberte žetón, alebo žetóny v požadovaných hodnotách a umiestnite ich na hrací stôl, do požadovaných oblastí, alebo políčok. Rozloženie môžete ľubovoľne upravovať do doby, než sa roztočí koleso rulety. Po ukončení stávok, kliknite na roztočiť ruletu, v angličtine "Spin".

Pravidlá stávkovania vo French rulete
Ruletový stávky sa rozdeľujú na rôzne polia, či jednotlivé miesta na hracom stole. Každá stávka pokrýva určitý počet miest a tým sa zvyšuje alebo znižuje pravdepodobnosť výhry a výšky zisku.

Francúzska ruleta

Označenie Stávka Popis
    Vnútorné stávky
1. Presné Žetón možno staviť iba na jednotlivé číslo, vrátane nuly (0). Žetón sa položí priamo na jednotlivé číslo.
2. Rozdelená stávka Žetón možno staviť iba na akékoľvek dve susediace čísla, položením na čiaru, ktorá ich delí. Pamätajte, že žetón možno položiť aj na čiaru deliacu nulu (0) a 1, 2, 3.
3. Stávka na uličku Stávky na uličku pokrývajú tri čísla. Žetón sa položí na vonkajšiu ohraničujúcu čiaru ruletového stola, vedľa zodpovedajúcej série troch čísel. Všimnite si, že stávky na uličku možno umiestniť aj na 0,1 a 2; 0, 2 a 3.
4. Rohová stávka Rohové stávky pokrývajú štyri čísla. Žetón sa pokladá na priesečník štyroch čísiel. Môžete tiež staviť na 0, 1, 2 a 3. Žetón sa položí na hornú pravú hraničnú čiaru ruletového stola, medzi 0 a 3.
5. Staviť na radu Stávka na rad pokrýva dve stávky na uličku, tj šesť rôznych čísel v dvoch radoch troch čísel. Žetón sa položí na vonkajšiu ohraničujúcu čiaru ruletového stola, kde ju pretína čiara oddeľujúca dve rady.
    Vonkajšie stávky
6. Staviť na stĺpec Na krátkej strane ruletového stola, kde sú tri neoznačené polia. Žetónom položeným do jedného z týchto dvoch polí označíte všetkých dvanásť čísel nad ním (okrem 0).
7. Staviť na tucet Môžete staviť na skupinu dvanástich čísel položením Vášho žetónu do jedného z troch polí označených P12 (presne 1. 12), M12 (rovné 2. 12) a D12 (rovné 3. 12).
8. Stávky Čierna/Červená, Párne/Nepárne a Nízka/Vysoká Stávka položená do jedného z týchto polí pokrýva polovicu čísel ruletového stola (okrem 0). Každé pole pokrýva 18 čísel.
Červená / Čierna: Položte stávku do poľa s červeným alebo čiernym symbolom.
Párne / Nepárne: Položte stávku do poľa označeného PAIR (párna) alebo IMPAIR (nepárna).
Vysoká / Nízka: Položte stávku do poľa označeného manque (1-18) alebo PASSE (19-36).čísel.
 

 

Žetón pokryje Stávka Výhra
1 číslo Presné 35 ku 1
2 čísla Rozdelená stávka 17 ku 1
3 čísla Stávka na uličku 11 ku 1
4 čísla Rohová stávka 8 ku 1
6 čísiel Stávka na radu 5 ku 1
12 čísiel Stávka na tucet alebo na stĺpec 2 ku 1
18 čísiel Stávky Čierna/Červená, Párne/Nepárne alebo Nízka/Vysoká 1 ku 1

Prajeme vám veľa šťastia pri hraní Francúzskej rulety.

Ďalšie jazykové verzie:

Pravidla Francouzské rulety Pravidlá Francúzskej rulety Französisch Roulette Regeln Francuska ruletka zasady Francia rulett szabályok Французская рулетка Правила Regole Roulette Francese Règles Roulette française Reglas de la Ruleta francés De regels van de Franse Roulette Ranskalainen ruletti säännöt Fransk Roulette Regler French Roulette Rules Regras Roleta Francesa Fransk Roulette Regler Fransk Roulette Regler Οι κανόνες Γαλλική Ρουλέτα