Pravidlá Americkej rulety Pravidlá Americkej rulety - Hlavným znakom americkej rulety, ktorý ju odlišuje od francúzskej a európskej je zdvojená nula.Tato skutočnosť prináša casine vyššiu výhodu a percento zisku.
Pravidlá Francúzskej rulety Pravidlá Francúzskej rulety - Francúzska ruleta je ruleta s jednou jedinou nulou, obsahujúce 36 čísel a jednu nulu. Francúzska ruleta má, na rozdiel od ostatných druhov, inak označené plátno.
 

Cieľom hry u Európskej rulety, je predpovedať, v ktorom políčku sa zastaví guľôčka rulety. Ruleta obsahuje čísla od 1 do 36 vrátane nuly. Jedná sa jedno nulovú verziu rulety. Nula je zelená a ostatné čísla sú červená a čierna. Ruletové plátno, alebo ak chcete stôl, je rozdelené do niekoľkých základných skupín. Vsádzať môžeme buď na samostatné čísla, alebo na skupiny.

Ako hrať Európsku ruletu
Vyberte žetón požadované hodnoty a umiestnite ho na požadovanú oblasť, alebo stávkovej políčko. Môžete umiestniť ľubovoľný počet žetónov na rôzne polia. Po ukončení stávkovanie zvoľte roztočiť, po anglicky "Spin" a ruletový koleso sa roztočí. Po tomto momente už nemôžete vkladať ďalšie žetóny.

Pravidlá stávkovanie
Stávky môžeme rozdeliť do dvoch základných skupín, a to na vnútorné a vonkajšie stávky. Každá zo skupiny pokrýva špecifické množstvo čísel.

Pravidlá Európskej rulety

Označenie Stávka Popis
    Vnútorné stávky
1. Presné Žetón možno staviť iba na jednotlivé číslo, vrátane nuly (0). Žetón sa položí priamo na jednotlivé číslo.
2. Rozdelená stávka Žetón možno staviť iba na akékoľvek dve susediace čísla, položením na čiaru, ktorá ich delí. Pamätajte, že žetón možno položiť aj na čiaru deliacu nulu (0) a 1, 2, 3.
3. Stávka na uličku Stávky na uličku pokrývajú tri čísla. Žetón sa položí na vonkajšiu ohraničujúcu čiaru ruletového stola, vedľa zodpovedajúcej série troch čísel. Všimnite si, že stávky na uličku možno umiestniť aj na  0,1 a 2 a ďalej 0, 2 a 3.
4. Rohová stávka Rohové stávky pokrývajú štyri čísla. Žetón sa pokladá na priesečník štyroch čísiel. Môžete tiež staviť na 0, 1, 2 a 3 tak, že sa žetón sa položí na hraničnú čiaru ruletového stola, medzi 0 a 1.
5. Staviť na radu Stávka na rad pokrýva dve stávky na uličku, tj šesť rôznych čísel v dvoch radoch troch čísel. Žetón sa položí na najbližšie ohraničujúca čiaru ruletového stola, kde ju pretína čiara oddeľujúca dve rady.
    Vonkajšie stávky
6. Staviť na stĺpec Na krátkej strane ruletového stola, kde sú tri polia označené 2 ku 1. Stávka položená do jedného z týchto dvoch polí označí všetkých dvanásť čísel nad ním (okrem 0).
7. Staviť na tucet Stávka vložená na jedno z troch polí označených 1. 12, 2. 12 alebo 3. 12 označuje dvanásť čísel.
8. Stávky Čierna/Červená, Párne/Nepárne a Nízka/Vysoká Stávka položená do jedného z polí na dlhej strane stola pokrýva polovicu čísel ruletového stola (okrem 0). Každé pole pokrýva 18 čísel.
 

 

Žetón pokryje Stávka Výhra
1 číslo Presné 35 ku 1
2 čísla Rozdelená stávka 17 ku 1
3 čísla Stávka na uličku 11 ku 1
4 čísla Rohová stávka 8 ku 1
6 čísiel Stávka na radu 5 ku 1
12 čísiel Stávka na tucet alebo na stĺpec 2 ku 1
18 čísiel Stávky Čierna/Červená, Párne/Nepárne alebo Nízka/Vysoká 1 ku 1

Prajeme vám veľa šťastia, pri hraní Európskej rulety.

Ďalšie jazykové verzie:

Pravidla Evropské rulety Pravidlá Európskej rulety Die Regeln des Europäischen Roulette Zasady European Roulette A szabályok az Európai rulett Правила европейской рулетки Le regole della Roulette Europea Les règles de la roulette européenne Las reglas de la Ruleta Europea De regels van de Europese Roulette Säännöt European Roulette Reglerne for European Roulette The rules of European Roulette As regras da Roleta Europeia Reglene for European Roulette Reglerna för Europeisk Roulette Οι κανόνες της Ευρωπαϊκής Ρουλέτας