Pravidlá Európskej rulety Pravidlá Európskej rulety - V európskej rulete sa hráč snaží predpovedať, v ktorom číslovanom okienku na cylindri gulička skončí. Táto ruleta jeobsahuje čísla 1 až 36 a číslo 0. Čísla na rulete majú buď červenú, alebo čiernu farbu a číslo "0" je zelené.
Pravidlá Francúzskej rulety Pravidlá Francúzskej rulety - Francúzska ruleta je ruleta s jednou jedinou nulou, obsahujúce 36 čísel a jednu nulu. Francúzska ruleta má, na rozdiel od ostatných druhov, inak označené plátno.
 

Americká ruleta je dvoch nulová ruleta skladajúci sa z 36 čísel. Hlavným znakom, ktorý odlišuje americkú ruletu od ostatných je dvojitá nula. Tak zároveň prináša kasíne vyššiu šancu na výhru aj percento zisku. Herný tabule aj ruleta sú umiestnené na strane, kde sú nuly. Ostatné znaky rulety sú totožné s francúzskou i európskou verzií. Ďalší rozdiel nájdete v menšom kolese rulety, kde sú oproti sebe umiestnené normálne nula a dvojitá nula.

Ako hrať americkú ruletu
Vyberiete žetón v požadovanej hodnote a ten vložíte do poľa na ktorej si chcete staviť. Ešte než začne hra, môžete svoj ​​vsadený žetón odobrať a prípadne vymeniť za iný, alebo ho vložiť na iné miesto. Po ukončení vašej stávky, zvolíte roztočiť ruletu, v angličtine "spin" a tým spustíte herné kolo "ruletu". Po dotočenia rulety uvidíte výsledok a tým aj prípadnú výhru, či prehru.

Pravidlá stávkovanie u americkej rulety
U americkej rulety máme niekoľko možností stávok, ktoré sa líšia predovšetkým pokrytím rôznych oblastí herného poľa, či jednotlivých políčok.

Rozloženie stávkových polí

Americká ruleta

Označenie Stávka Popis
    Vnútorné stávky
1. Presné Žetón možno staviť iba na jednotlivé číslo, vrátane nuly (0) a dvoch núl (00). Žetón sa položí priamo na jednotlivé číslo.
2. Rozdelená stávka Žetón možno staviť iba na akékoľvek dve susediace čísla, položením na čiaru, ktorá ich delí. Pamätajte, že žetón možno položiť aj na čiaru deliacu nulu (0 a dvojitú nulu (00), 0 a 1, 2 a 0​​, 00 a 2 alebo 00 a 3.
3. Stávka na uličku Stávky na uličku pokrývajú tri čísla. Žetón sa položí na vonkajšiu ohraničujúcu čiaru ruletového stola, vedľa zodpovedajúcej série troch čísel. Všimnite si, že stávky na uličku možno umiestniť aj na 0,1 a 2; 0, 00 a 2 a ďalej 00, 2 a 3.
4. Rohová stávka Rohové stávky pokrývajú štyri čísla. Žetón sa pokladá na priesečník štyroch čísiel.
5. Staviť na päť Stávka na päť pokrýva tieto čísla: 0,00, 1, 2 a 3. Žetón sa položí na vonkajšiu ohraničenie ruletového stola, medzi 0 a 1
6. Staviť na radu Stávka na radu pokrýva dve stávky na uličku, tj šesť rôznych čísel v dvoch radoch troch čísel. Žetón sa položí na najbližšie ohraničujúca čiaru ruletového stola, kde ju pretína čiara oddeľujúca dve rady
    Vonkajšie stávky
7. Staviť na stĺpec Na krátkej strane ruletového stola, kde sú tri polia označená2 ku 1. Stávka položená do jedného z týchto polí označuje všetkých dvanásť čísel nad ním (okrem 0 a 00).
8. Staviť na tucet Stávka vložená na jedno z troch polí označených 1. 12,2. 12 alebo 3. 12 označuje dvanásť čísel.
9. Stávky Čierna/Červená, Párne/Nepárne a Nízka/Vysoká Stávka položená do jedného z polí na dlhej strane stola pokrýva polovicu čísel ruletového stola (okrem 0 a 00). Každé pole pokrýva 18 čísel.

 

Žetón pokryje Stávka Výhra
1 číslo Presné 35 ku 1
2 čísla Rozdelená stávka 17 ku 1
3 čísla Stávka na uličku 11 ku 1
4 čísla Rohová stávka 8 ku 1
5 čísiel Stávka na päť 6 ku 1
6 čísiel Stávka na radu 5 ku 1
12 čísiel Stávka na tucet alebo na stĺpec 2 ku 1
18 čísiel Stávky Čierna/Červená, Párne/Nepárne alebo Nízka/Vysoká 1 ku 1

Praje vám veľa šťastia, pri hraní Americkej rulety

Ďalšie jazykové verzie:

Pravidla Americké rulety Pravidlá Americkej rulety American Roulette-Regeln Amerykańska ruletka zasady American Roulette szabályok Американская рулетка Правила Regole della Roulette americana Règles Roulette américaine Reglas de la Ruleta americana Amerikaanse roulette regels American Roulette säännöt American Roulette Regler American Roulette Rules Regras Roleta Americana American Roulette Regler Amerikanskt Roulette Regler Κανόνες Αμερικάνικη Ρουλέτα