Herný systém Labouchere je pre pochopenie veľmi jednoduchý , a navyše sme v ňom dosiahli veľmi dobré výsledky . Pre svoje klady je medzi hráčmi veľmi obľúbený. Je trochu podobný hernému systému Fibonacci . Tento systém môžete poznať aj pod prezývkou " odškrtávací " a je najčastejšie používaný pre stávku na farbu .

Princíp systému Labouchere

Základom je ľubovoľne dlhý rad čísel , kedy nasledujúce číslo je vždy o 1 vyššia ako predchádzajúca ( napr. rad 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ) . Výška stávky je vždy súčet prvej a poslednej číslice radu . Ak stávku vyhráte , tak škrtnete prvú a poslednú číslicu radu . Ak prehráte , pridáte vsadenú sumu ako posledná číslo rady .

Na rozdiel od iných herných systémov sa dá systém Labouchere používať aj u iných casino hier , takže ho môžete vyskúšať aj mimo ruletu .

Štatistika systému Labouchere

Matematicky si asi systém Labouchere nepopíšeme , pretože to nie je úplne možné, však systém sa rovnaký , ako u Fibonacci . Tento systém je teda rastový a to aj pre neobmedzenú dobu , ale aj s lokálnymi prepady , ako u známeho systému Martingale .

Príklad :

Napíšeme si na papier rad 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6.

Prvá stávka bude teda 1 +6 = 7 žetónov . Prehráte .

Teraz je rad 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7. Stavíte teda 1 +7 = 8. Vyhráte . Škrtnete prvé a posledné číslo rady .

Teraz je rad 2 , 3 , 4 , 5 , 6. Stávka je teda 2 +6 = 8 žetónov .

a tak ďalej ...

Labouchere má nespornú tú výhodu , že ak udržíte počet prehier a výhier na rovnakej úrovni , budete vždy v pluse . Na vyrovnanú hru Vám postačí , keď vyhráte len jednu hru z troch .

Systém Labouchere má ešte ďalšie varianty , a to sú Labouchere na tucty a Labouchere na obe farby . Tieto varianty si popíšeme v ďalšom článku zvlášť.

Prajeme vám veľa šťastia pri použití systému Labouchere v ruletových hrách .

Ďalšie jazykové verzie :

Systém Labouchere v ruletě Ruletový systém Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere Labouchere