Fibonacci je veľmi rozšírený a obľúbený systém ruletového stávkovanie, ktorý funguje na princípe odškrtávání. Systém vychádza z veľmi prepracované Fibonacciho.
Stávkovanie podľa Fibonacciho systému
Najprv si zvolíme farbu, na ktorú budeme sadiť a vsadíme jeden žetón. V prípade prehry zapíšete prvé číslo z Fibonacciho radu, teda číslo "1". V prípade prehry u ďalšieho otočenie zapíšete na koniec rady opäť číslo "1". V ďalšom kole zdvihneme stávku na dva žetóny, podľa 1 +1. V prípade ďalšej prehry, pripíšeme na koniec rady číslo "2" a sadíme tri žetóny (podľa 1 +2). V okamihu vyhraného spinu, škrtneme posledné dve zapísaná čísla a sadíme opäť súčet posledných zapísaných čísel. Systém Fibonacci nám zaručí, že pri desiatich otočeniach, nám stačí vyhrať iba 4x a nebudeme v mínuse. Na zápisy nám postačí obyčajná ceruzka s papierom.
Princíp systému Fibonacci
Fibonacciho rad: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377. .. , Jedná sa teda vždy o súčet posledných dvoch čísel v rade.
Rad začína číslom 1, ďalšie čísla v rade sú vždy vypočítaná ako súčet dvoch predchádzajúcich čísel. Keďže pred (prvou) jednotkou žiadne číslo nie je, je druhé číslo vypočítané ako 0 + 1 = 1, ďalej už rad pokračuje štandardne: tretie číslo 1 +1 = 2, štvrté číslo 1 + 2 = 3, atď
Pri sadení sa využívajú rovné stávky, podobne ako u väčšiny najznámejších systémov. Hráči zvyčajne vsádzajú na svoju obľúbenú farbu (červenú alebo čiernu), rovnako dobre možno ale vsádzať aj na ostatné rovnej stávky malá-veľká a párne-nepárne čísla, ktoré majú výplatný pomer 1:1.
Herný systém Fibonacci sa dá použiť aj u iných casino hier, ako napríklad len v rulete. Fibonacciho rad, má nízku začiatočné progresiu, časom ale rýchlo vzrastá.
Niečo z histórie Fibonacciho rady
Leonardo Fibonacci je stredoveký taliansky matematik, ktorý žil na prelome 12. a 13. storočia. Známy bol tiež ako Leonardo z Pisy, Leonardo Pisano, Leonardo Bigollo, Leonardo Bonacci či len Fibonacci. Už ako malý chlapec Fibonacci často cestoval so svojím otcom Guglielmo, ktorý chcel mať zo syna kupca. Na cestách sa presvedčil o výhode použitia arabských číslic v aritmetike. Neskôr sa zaslúžil o používaní arabských číslic v Európe, kde sa dovtedy používali číslice rímskej. Je po ňom pomenovaná tzv Fibonacciho sekvencie. Fibonacciho rad sa v prírode skutočne vyskytuje - napr dynamika reprodukcie králikov, usporiadanie semienok v kvete slnečnice apod.
Prajeme vám veľa šťastia pri použití stratégie fibonacci v online kasíne.
Ďalšie jazykové verzie: