Systém d'Alembert je veľmi jednoduchý, obľúbený a pomerne šetrný systém stávkovanie v rulete. Ak teda hľadáte stratégiu pre ruletu, ktorá bude strnie prevažne k vašej peňaženke, systé D'Alembert.

Herný systém D'Alembert spočíva v opakovanom stávkovanie na farby (červenú a čiernu) alebo párnu a nepárnu, tak ako u iných systémov pre hranie rulety. Oproti stratégiu Martingale, nejde o zdvojnásobování vkladu v prípade prehier, vklad totiž navyšujeme o obyčajnú jednu jednotku.

Princíp systému

Princíp systému d'Alembert spočíva v stávkovanie na farby, teda na červenú alebo čiernu. Opäť by bolo možné tento systém aplikovať aj na ostatné rovné stávky (malá alebo veľká, párne alebo nepárne čísla), ktoré sú tiež vyplácané pomerom 1:1, tak ako u niektorých ďalších herných systémov.

Začneme teda stávkou jednej jednotky na vami vybranú farbu. Ak vyhráme už v prvej hre, "séria" končí a začínate opäť vsadením jednej jednotky. Ak prehráme, vsadíme v ďalšom kole o jednotku viac, ak vyhráme, vsadíme o jednotku menej, než v poslednej stávke. Z toho vyplýva, že vždy, keď vyhráme, tak s vyššou, ak prehráte, tak s nižšou sumou.

Príklad použitia d'Alembert

Stavíte 1 dolár - prehráte - stávkujete 2 doláre

Stavíte 2 doláre - prehráte - stávkujete 3 doláre

Stavíte 3 doláre - prehráte - stávkujete 4 doláre

Stavíte 4 doláre - vyhráte - stávkujete 3 doláre

Stavíte 3 doláre - prehráte - stávkujete 4 doláre

Stavíte 4 doláre - vyhráte - stávkujete 3 doláre

Stavíte 3 doláre - vyhráte - stávkujete 2 doláre ....

 Cieľom systému D'Alembert je vyhrávať pokiaľ možno s čo najvyššou čiastkou a naopak strácať peniaze pri sumách čo najnižších. Táto stratégia pre ruletu je tak o veľa šetrnejšie k peňaženke hráčov ako treba Martingale.

U sytému D'Alembert, je nutné zvoliť primeranú sumu do začiatku. Potom už len stačí, aby sme sa dokázali vrátiť späť na štart, resp. doviesť sériu až do okamihu, kedy opäť sadíme počiatočnú čiastku. Vyššie našej výhry záleží iba na dĺžke sériu a počiatočné vloženej sume.

Tento systém je pomenovaný podľa francúzskeho matematika Jeana le Rond d'Alembert.

Systém D'Alembert je pri dlhodobo priaznivé sérii výnosný, ale niekedy môže nastať aj opačná situácia, čo je ale bežné, pretože žiadny herný systém nie je úplne stopercentný.

Prajeme vám veľa šťastia pri použití stratégie d'Alembert v rulete.

Ďalšie jazykové verzie:

Ruletní systém d'Alembert Ruletový systém d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert d'Alembert