wsop

Online poker Poker - kompletné informácie o pokri, pokerové bonusy, turnaje, herné stratégie, najlepšie pokrové herne, pravidlá pokru, možnosť pokeru zadarmo a mnoho ďalších užitočných informácií.
Recenzia pokrových herní
 
Recenzia pokrových herní - herný portál Slovenská casina Vám prináša cenné informácie a rozsiahle recenzia na najznámejších online pokrových herniach v Slovenskom jazyku.
 

World series of poker (svetová pokrová séria) je každoročná séria pokerových turnajov, ktorá sa koná v Las Vegas. Jej história siaha až do roku 1970. Počet turnajov v sérii sa postupom rokov menil, v roku 2011 sa hralo 58 jednotlivých udalostí. Hoci je naprieč sériou obsiahnutá väčšina známych pokerových variantov, viac ako polovica z celkového počtu turnajov poslednej doby sú rôzne formy texas holdemových turnajov. Vstupné sa pohybuje od 500 $ (výročná No Limit Hold'em turnaj iba pre zamestnancov kasín) až po 50.000 $ (The Poker Player 's Championship). Výherca každého z turnajov dostane mimo finančnej výhry aj náramok World Series of Poker, ktorý je známkou pokrové prestíže.

Hlavným bodom každej WSOP je $ 10.000 no-limit hold 'em "Main Event" (čiže hlavná udalosť). Už roku 1991 dosiahla výhra za prvé miesto v tomto turnaji hranice jedného milióna dolárov, v roku 2010 to bolo už bezmála deväť miliónov. Tento turnaj je všeobecne braný ako majstrovstvá sveta v pokri a jeho víťaz je teda považovaný za majstra sveta.

Od roku 2007 je tiež pravidelne organizované World Series of Poker Europe (WSOPE), ktoré sa koná v Európe. Zachováva rovnaký formát, ako lasvegaskej WSOP, vrátane náramkov pre víťaza.

 

Ak si chcete prečítať článok o WSOP v Českom jazyku, pokračujte na odkaz WSOP.​