Online poker Poker - kompletné informácie o pokri, pokerové bonusy, turnaje, herné stratégie, najlepšie pokrové herne, pravidlá pokru, možnosť pokeru zadarmo a mnoho ďalších užitočných informácií.
Recenzia pokrových herní
 
Recenzia pokrových herní - herný portál Slovenská casina Vám prináša cenné informácie a rozsiahle recenzia na najznámejších online pokrových herniach v Slovenskom jazyku.

Jedna z najdôležitejších informácií pre pokerovej hráčov, je herné kombinácie, respektíve kombinácie kariet, ktoré si teraz podrobne popíšeme. Uvedieme vám Hold'em kombinácie kariet, ktoré sú zhodné pre všetky pokerovej hry.

Dokonalá znalosť Hold'em herných kombinácií nám zvyšuje šancu na pokerovú výhru. Ak chceme v pokri vyhrať, môžeme to urobiť dvoma spôsobmi. V prvom prípade, môžeme spoluhráča rôznymi spôsobmi donútiť k zloženiu kariet, čím dôjde k výhre. Druhý spôsob, spočíva v zložení silnejšia kombinácia kariet, než má spoluhráč. Kombinácia sa vždy skladajú z piatich kariet na stole a dvoch kariet, ktoré hráč drží v ruke.
 
Teraz si uvedieme kombinácie, ktoré zoradíme od najsilnejších po najslabšie:
Kráľovská postupka / Royal flush Kráľovská postupka / Royal flush - ide o najvyššiu pokrovú kombináciu kariet. Je to pätica, po sebe idúcich, najvyšších kariet v rovnakej farbe.
Čistá postupka / Straight flush Čistá postupka / Straight flush - ide o päticu po sebe idúcich kariet rovnakej farby. V prípade zhody vyhráva postupka zakončená vyššou kartou.
Poker / Four of a kind Poker / Four of a kind - štyri karty rovnakej hodnoty - Ak má kombináciu poker aj spoluhráč, platí pravidlo, že vyššia kombinácia vyhráva.
Full house Full house - ide o jednu trojicu a jednu dvojicu. Aj tu v prípade zhody platí výhra vyšších kariet.
Flush Flush - hráč vlastní 5 kariet rovnakej farby. V prípade zhody vyhráva hráč s vyššími kartami.
Postupka / Straight Postupka / Straight - kombinácia piatich po sebe idúcich kariet. V prípade zhody vyhráva kombinácia zakončená vyššou kartou.
Trojica / Three of kind Trojica / Three of kind - tri karty rovnakej hodnoty. V prípade zhody vyhráva trojica s vyššou hodnotou.
Dvojica / Two pairs Dvojica / Two pairs - dva páry rovnakých hodnôt, v prípade zhody vyhrá vyšší pár väčšej hodnoty, ak aj ten je rovnaký, vyhráva vyššia hodnota nižšieho páru.
Pár / One pair Pár / One pair - jedna dvojica kariet rovnakej hodnoty. V prípade zhody budú rozhodovať zvyšné karty.
Vysoká karta / High card Vysoká karta / High card - ak hráč nevlastní žiadnu kombináciu, rozhoduje o sile iba najvyššiu držaná karta.
 
Teraz, Ked poznáte kombinácia kariet texas Hold'em pokeru, môžete sa pustiť do akejkoľvek pokerovej hry. Prajeme vám veľa šťastia v pokerových hrách.
 
Ak si chcete prečítať herné kombinácie kariet v pokri v Českom jazyku, navštívte odkaz herní kombinace pokeru.