Stud poker je označenie pre skupinu pokerových variantov , v ktorých je hráčom postupne rozdávané zmes kariet otočených lícom nadol a lícom nahor ( viditeľných pre všetky ostatné ) . Stud pokerové varianty sú nepoziční hry , to znamená , že každé kolo stávok môže otvárať iný hráč ( napríklad podľa najlepších vyložených kariet ) . Stud poker sa zvyčajne hrá s limitom .

Priebeh hry stud poker - Pretože je stud poker nepoziční hra , pozície dealera sa zvyčajne žrebuje len v domácich hrách , kde sa hráči striedajú v miešaní . V herniach a turnajoch , kde je dealer pevne daný , sú karty rozdávané vždy od neho po smere hodinových ručičiek . Hráči dajú do hry vopred stanovenej ante a sú im rozdané prvé karty ( najčastejšie tri , dve lícom dole a jedna lícom nahor ) . O tom , kto vsádza ako prvý , najčastejšie rozhodujú karty hráčov otočené lícom nahor - napr v 7 Card Stud je prvý na rade hráč s najnižšou otočenou kartou , v Razz hráč s najvyššou otočenou kartou . Prvý tipujúci musí dať do hry tzv " bring - in " , čiže ďalšie povinnú stávku , väčšinou vo výške jednej šestiny až tretiny nižšieho limitu stávok . Po prebehnutí kolesá stávok sú hráčom postupne rozdávané ďalšie karty ( niektoré lícom nadol , niektoré lícom nahor , podľa typu hry ) , pričom po každom rozdaní nasleduje ďalšie kolo stávok ( už bez " bring - inu " ) . Ak je po poslednom kole stávok v hre ešte viac ako jeden hráč , dochádza k otočeniu kariet " showdown " . Hráč s najlepšou kartové kombináciou podľa hrané varianty víťazí bánk " pot " .

Varianty hry stud poker - Variant stud pokru je veľa , tu sú uvedené niektoré najznámejšie :

Seven card stud - začína rozdaním troch kariet , z toho dvoch zatvorených ( lícom nadol ) a jednej otvorenej ( lícom nahor ) . Hráč s najnižšou kartou musí dať do hry " bring - in " . Po prvom kole stávok je rozdaná ešte štvrtá karta " Forth street , otvorená " , piata karta " Fifth Street , otvorená " , šiesta karta " sixth street , otvorená " a siedma karta " seventh street , zatvorená " . Kolo stávok začína vždy hráč s najlepšou kombináciou kariet otočených lícom nahor . Na konci hry pot vyhráva hráč s najvyššou možnou pokerovú kombinácií .

Razz - je podobný seven card hanby s tým rozdielom , že sa hráči snažia dosiahnuť čo najnižšiu kombinácia ( odtiaľ občasný názov " seven card stud low " . Bring - in dáva hráč s najvyššou kartou , v ďalších kolách otvára hráč s najnižším ( teda najlepším ) listom. Víťazí hráč s najnižšou možnou kombináciou ( postupky a flushu sa nepočítajú , preto najlepšou kombináciou je a - 2 - 3 - 4 - 5 ).

Online poker Poker - kompletné Informácie o pokrm, pokerové bonusy, turnaje, herné stratégie, Najlepšie pokerové herne, pravidlá pokru, možnosť pokeru zdarma a mnoho ďalších užitočných informácií.
Recenzia pokrových herní Recenzia pokrových herní - herný portál Slovenská casina Vám prináša cenné informácie a rozsiahle recenzia na najznámejších online pokrových herniach v Českom a Slovenskom jazyku.
 

Ak si chcete prečítať článok o stud pokru v Českom jazyku, navštívte odkaz Stud poker.