Poker sa aj vďaka internetu, stal jednou z najobľúbenejších hazardných hier na svete. V priebehu rokov, bolo vytvorených niekoľko stoviek pokerových variantov, z nich jedna je práve Omaha, alebo tiež Omaha Hold'em. Časť názvu Hold'em značí, že sa jedná o hru s komunitnými (spoločnými) kartami. Omaha je súčasťou hry HORSE, kde v názve tvorí písmeno "O". Pozrieme sa podrobnejšie na jej pravidlá a histórii. Ďalej vám herný server ceskacasina.cz ponúkne možnosť, zahrať si niekoľko pokerových variantov úplne zadarmo, bez nutnosti skutočných peňazí. Ak vás Omaha poker zaujíma viac, prečítajte si nasledujúce články.

Pravidlá Omaha pokri Pravidlá Omaha pokru - naučte sa základné pravidlá pokerové varianty Omaha, alebo Omaha old 'em a získajte tak prevahu nad spoluhráčmi.
História Omaha pokeru História Omaha pokeru - prečítajte si zaujímavé informácie o histórii Omaha pokri, ktorý je súčastne hry HORSE
Poker zadarmo Poker zadarmo - náš herný server vám ponúka možnosť, vyskúšať si rôzne varianty pokru úplne zadarmo, bez potreby zkutečných peňazí. Vyskúšajte si svoje stratégie bez akéhokoľvek rizika.
Recenzia pokrových herní Recenzia pokrových herní - herný portál slovenských casina vám prináša cenné Informácie a Rozsiahly recenzia na najznámejších online pokerových herniach v Českom a Slovenskom jazyku.
 
Varianty pokerovej hry Omaha
Omaha Hi - hráč sa snaží dosiahnuť čo najlepšie kombinácie kariet.
 
Omaha Hi-Lo / 8 better split - hráč sa snaží vytvoriť 2 kombinácie kariet. Jedna kombinácia je čo najvyššia a druhá čo najnižšie (od 8 dole). Pre obe kombinácie je možné použiť rovnaké alebo rozdielne karty. Bank je rozdelený na polovicu pre výhercu vysoké varianty a nízkej varianty. Keď ani sa ani jeden hráč nedrží nízku kombináciu, tak berie celý pot výhercu s najvyššou kombináciou.
 
Limity
No Limit - Bez obmedzenia výšky stávok. Najrozšírenejší je v Sit and Go turnajoch.
Pot Limit - Najrozšírenejší variant. Stávky sú obmedzené na výškou potu (banku).
Fixed Limit - Maximálna výška stávok je obmedzená na hodnotu big blindu. Hráč môže v priebehu jedného kola maximálne trikrát navyšovať.
 
Ak si chcete prečítať článok o pokerovej hre Omaha poker v Českom jazyku, navštívte odkaz Omaha poker.