Blackjack zadarmo Herné stratégie blackjack - Popíšeme si základné herné stratégie, pre obľúbenú kartovú hru blackjack. Naučte sa taktizovať a vyhrávajte nad svima protihráčmi.
Herné stratégie blackjack Pravidlá hry blackjack - Prinášame vám kompletné pravidlá veľmi obľúbené hazardné hry blackjack. Naučte sa pravidlá a herné stratégie a začnite sa baviť s blackjackom na plné obrátky.

Princíp hry blackjack
Každý hráč dostane na začiatku hry dve karty, ku ktorým mu postupne krupiér ponúka ďalšie a hráč sa rozhoduje, či ich prijme, alebo nie. Cieľom hry blackjack je, aby hráč nazbieral Souček kariet, ktorý je najbližšie k číslu 21, nesmie presiahnuť túto hodnotu. Vyhrá ten hráč, ktorý je tomuto súčtu najbližšie. Hráča, ktorí túto hranicu prekročí, označujeme ako "trop".

Počítanie kariet v blackjacku
Obrázkové karty J, Q, K majú hodnotu 10. Eso sa počíta podľa uváženia hráčov hodnotou 1, alebo 11. Častejšie je však počítané hodnotou 11. Ostatné karty od 2 do 10 sa počítajú ako ich skutočná hodnota. Cieľom hry je mať viac bodov, ako krupiér. Pokiaľ sa hráč dostane do stavu "trop", vždy prehráva. Pri nerozhodnom počte bodov nikto nevyhráva a hra končí nerozhodne. Krupiér hrá proti každému hráčovi samostatne a preto je možné, že nad niektorým hráčom vyhrá a nad iným zase prehrá.

Rozdávanie kariet v blackjacku
Najskôr umiestnime svoje stávky a potom začne krupiér rozdávať karty. Stávky sú limitované minimálnou vsadenou čiastkou, ktoré je vždy zverejnená. Krupiér začne rozdávať karty v smere hodinových ručičiek. Karty rozdá v dvoch kolách, po jednom liste. Karty sú rozdávané lícom nahor, preto každý hráč vidí ich hodnotu. Okrem krupiéra sa nesmie žiadny hráč dotýkať kariet na stole.
Potom, čo krupier rozdá všetky karty, sa začne hráčov postupne pýtať, ako budú pokračovať. Hráč môže požadovať ďalšiu kartu, môže stať, alebo hrať "double". Krupír v tom pokračuje tak dlho, kým nie je hráč "trop" alebo nezostane stáť. Je Ak hráč trop, odoberie mu krupiér vsadenú čiastku. Po ukončení celej hry, krupiér oplatí alebo odoberie vsadenej sumy.

Hra krupiéra v blackjacku
Vo chvíli, keď všetci hráči pri stole dohrajú svoju hru, začína hrať krupiér. Ten je oproti ostatným hráčom dosť obmedzený a ak je súčet jeho kariet menšie ako 17, musí si vziať ďalšiu kartu. Pokiaľ je jeho súčet vyšší ako 17, nesmie si vziať ďalšiu karu a ukončuje hru. Krupiér nesmie hlásiť ani "double". Ak jeho súčet prekročí 21, vyhrávajú všetci ostatní hráči, ktorí túto hodnotu sami neprekročili. Výhry sú vyplácané 1:1, hráči s rovnakým súčtom ako krupiér, dostávajú svoje stávky späť. Nazbiera Ak krupiér Blackjack, teda súčet 21, prehrávajú všetci hráči s výnimkou tých, ktorí majú sami blackjack, tí končí v stave nerozhodne.

Hra hráča blackjacku
Hráč, ktorý je práve na rade má niekoľko možností:
1. Môže od krupiéra prijať ďalšiu kartu, v angličtine "hit".
2. Môže v tomto kole stať, alebo môže hru ukončiť, v angličtine "stand".
3. Môže zdvojnásobiť vsadenú čiastku av tom prípade dostáva od krupiéra ďalšiu kartu a hra končí, v angličtine "double".
4. Mure rozdeliť hru, toho možno využiť iba v prípade, že má hráč dve stejnékarty. Ide v podstate o iný druh zdvojnásobenie vkladu, kedy hráč hrá s každou kartou inú hru. V angličtine nazývame "split".
5. V niektorých prípadoch, môže hráč hru vzdať a stratí tak polovicu svojho vkladu. Tento krok je možné urobiť len v okamihu, keď hráč dostane prvé dve karty.
6. Môže poistiť hru. Hráč v tomto prípade vsádza na to, že krupiér dosiahne black jack.

Hráč blackjacku ukončí hru v týchto prípadoch:
1. Zahlási hodnotu "stand", ale nechce už od krupiéra ďalšiu kartu
2. Zahlási "double" a po obdržaní ďalšie karty hra končí
3. Dosiahne "trop", tým že prekročí hodnotu 21

Niektoré kasína môžu mať v určitých detailoch mierne odlišné pravidlá.

Prajeme vám veľa šťastia v hre blackjack.

Ak si chcete prečítať článok o pravidlách blackjacku v Českom jazyku, prejdite na odkaz Pravidla hry blackjack.